Chcę się wyprowadzić...

Tutaj pomożemy Ci w wyjściu z trudnych sytuacji. (obowiązuje Reda)

Moderator: Forum

Regulamin działu
W tym dziale obowiązuje Reda.

Obrazek

Chcę się wyprowadzić...

Postprzez silledsalare » 22 lut 2008, o 15:55

Zapewne znacie sytuacje w których dziewczyna z jakiegoś powodu chce się wyprowadzić z domu i zamieszkać z chłopakiem, moja sytuacja będzie inna. Mianowicie mam dziewczynę i strasznie ją kocham, myślimy już o naszej wspólnej przyszłości, chcemy być razem. Mam też strasznie zacofanych rodziców którzy ciągle utrudniają spełnienie tego marzenia. Sytuacja jest taka że są to moi rodzice zastępczy i nie potrafimy się dogadać. Oni nie rozumieją mojego podejścia do życia i stąd biorą się ciągłe konflikty. Mam 18 lat w tym roku zdaję maturę. Poza moją dziewczyną nie mam nikogo i ona jest sensem mojego życia. Chcę się wyprowadzić z domu do niej. Jej rodzice mnie bardzo lubią nie byłoby problemu tylko jedna rzecz mnie gnębi... Moja dziewczyna jest niepełnoletnia czy jeśli z nią zamieszkam to moi rodzice będą mogli wnieść jakąś skarge do sądu że mieszkam z nieletnią?? (z jej rodzicami oczywiście)

//przenoszę. //Ewel
  • 0

Ostatnio edytowano 22 lut 2008, o 16:44 przez Ew., łącznie edytowano 1 raz
Powód: /
silledsalare
Użytkownik

Reputacja: 0

Re: Chcę się wyprowadzić...

Postprzez crazylady » 22 lut 2008, o 16:33

Co do regulacji prawnych to nie wiem, ale chyba nie, przecież to tylko mieszkanie w jednym domu. Natomiast jeśli ona nie ma, bodajże 16 lat, a uprawiacie seks to wtedy mogą cię zaskarżyć o współżycie z nieletnią.
Domyślam się, że trudno jest Ci się porozumieć z rodzicami, konflikt pokoleń trwa, ale może warto by to zainicjować. Granica- 18 lat- wcale nie oznacza prawdziwego wstępu w dorosłość... Rodzice twojej dziewczyny musieli by cię pewnie przez dłuższy czas utrzymywać, a wątpię czy byłoby to miłe, zarówno dla Ciebie i "teściów".
Niestety, nigdy też nie wiadomojak będą się układać między wami relacje jak już się wprowadzisz...
Jeżeli jednak zdecydujesz się na ten krok, to powinieneś pamiętać o tym, że Twoi rodzice na pewno cię kochają i zawsze będą Twoimi rodzicami...
Powodzenia.
  • 0

crazylady
Użytkownik

Postprzez Alisjon » 22 lut 2008, o 16:41

Nie można się seksować z dziewoją, która nie ukończyła 15 lat. Zapamiętać raz na zawsze.

Poza tym, lol, mieszkałbyś u jej rodziców, a to chyba nie jest zabronione? :roll:
  • 0

Alisjon
Użytkownik

Postprzez Kokaina » 22 lut 2008, o 16:45

Coraz czesciej przekonuje sie ze 18 to nie magiczna granica :/
A tak bardzo bym chciala, i zaloze sie ze inni tez...
Wiesz troche dziwna ta sytuacja.
Piszesz ze jej rodzice cie lubia... To wg mnie nie wystarczy. Musial bys pracowac. Nie wyobrazam sobie zeby onie sie zgodzili na to zeby cie utrzymywac. Nie napisales ale ja sadze ze planujesz dalsza nauke. Nie wiem czy to bd takie proste uczyc sie i pracowac.
Moze miedzy wami dochodzic do spiec...roznie w koncu w zyciu bywa.
Moze byc tez tak ze oni wam pomoga i bd sielanka. (Tego ci zycze...oczywiscie :D )
Nie wiem jak twoi rodzice na to zareaguja, mogo zostac urazeni ze ich tak zostawisz. Wiec porozmawiaj z nimi o tym. Moze oni tez wam pomoga?? A nie sadze zeby twoi rodzice podjli takie kroki i wnosili skargi na wlasnego syna.

Powodzeia
  • 0

:D
Kokaina
Użytkownik

Postprzez Patus_93 » 22 lut 2008, o 16:51

Jeśli bardzo tego chcecie i macie zamiar spedzic reszte zycia razem to zrób to poprostu.
Spróbuj jeszcze dogadac sie z rodzicami i moze zapoznaj obie rodziny :)
Chciec to móc wiec postaw sie ale wiesz ze z niepełnoletnia seksu uprawic nie wolno bo to tylko pogorszy Twoją juz skomplikowana sytuacje. Jesli tego sie wyzbedziecie rodzice nie maja powodów aby złozyc skarge:)
Powodzenia
Pozdrawiam:)
  • 0

Patus_93
Użytkownik

Postprzez AnneMarie » 22 lut 2008, o 18:24

Chłopcze Ty masz dopiero 18 lat i nikłe pojęcie o zyciu. A swoja decyzja tylko pokazujesz, że jednak jeszcze nie dorosles. Na razie to mowisz jak zakochany chłopak, ktory nie wyobraza sobie zycia bez swojej miłosci. Liczysię dla Ciebie tu i teraz, a nie masz na uwadze co moze być za te pare lat, a szczególnie, ze sam jestes bardzo mlody, a Twoja dziewczyna jeszcze mlodsza i nieraz moze się wam odmienic.
Czym innym jest zwiazek, kiedy spedzamy ze soba iles czasu w ciagu dnia, a czym innym wspolne przebywanie ze soba pod wspolnym dachem, na okraglo dzielenie ze soba zycia., kiedy rózne, najdrobniejsze przyzwyczajenia i nawyki staja sie trudne do zaakceptowania przez drugą strone i powoduja rozne nieporozumienia. A z czasem moze dojść do konfliktów nawet z jej rodzicami, bo niestety nikt Cie tam nie będzie traktowal jako wiecznego goscia, ale nie da tez panoszyc sie w swoim domu.

A tak poza tym to mnie smieszy, że rodzice Twojej dziewczyny tak chętnie przystają na wasze wspólne zamieszkanie. Czyzby sie juz bali, ze ich niepełnoletnia córka moze zostac stara panna i chca wychować męża dla niej? Z takim zjawiskiem spotykamy sie bardzo rzadko, bo do takich sytuacji, żeby uczaca sie niepelnoletnia córka mieszkala razem z chłopakiem nie dopuszczają nawet najbardziej wyrozumiali rodzice.

A tak poza tym , to ile ona ma lat i jak długo tworzycie zwiazek?
  • 0

AnneMarie
Użytkownik

Postprzez silledsalare » 22 lut 2008, o 18:34

Problem w tym że ja chcę tylko normalnego związku właśnie zwykłego SPęDZANIA ZE SOBą CZASU a moi rodzice pozwalają mi tylko na spotkanie się z nią raz na dwa tygodnie na 2-3h . Teraz powiedzcie czy to jest normalne?? Dodam że mieszkamy niedaleko od siebie a nie na końcach polski.... dla mnie jest to chore żebym mógł się z nią widywać tak rzadko...
  • 0

silledsalare
Użytkownik

Postprzez Fał » 22 lut 2008, o 20:43

wyprowadzisz się? i co?
kto będzie to mieszkanie utrzymywał? za co będziecie kupowali jedzenie? kto będzie sprzątał/prał/gotował? a może chcesz żerować na jej rodzicach? na pewno ich nastawienie będzie od czegoś takiego bardzo przychylne...
  • 0

Gdybyś miał wybierać między miłością a wygraną na loterii, co kupiłbyś sobie w pierwszej kolejności?
Fał
Użytkownik

Reputacja: 1
Użytkownik miesiąca (1) Mister ZN (1) Piszę poprawnie (1) last.fm (1) Facebook (1)

Postprzez crazylady » 22 lut 2008, o 20:49

silledsalare napisał(a):Problem w tym że ja chcę tylko normalnego związku właśnie zwykłego SPęDZANIA ZE SOBą CZASU a moi rodzice pozwalają mi tylko na spotkanie się z nią raz na dwa tygodnie na 2-3h . Teraz powiedzcie czy to jest normalne?? Dodam że mieszkamy niedaleko od siebie a nie na końcach polski.... dla mnie jest to chore żebym mógł się z nią widywać tak rzadko...

I tylko dlatego żeby się z nią częściej widywać chcesz się przeprowadzić?

AnneMarie napisał(a):Chłopcze Ty masz dopiero 18 lat i nikłe pojęcie o zyciu. A swoja decyzja tylko pokazujesz, że jednak jeszcze nie dorosles.

I tu się teraz mogę zgodzić.
Jeśli ją kochasz i ona kocha ciebie, nie jest ważne jak często się będziecie spotykać. Niedługo będziecie musieli żyć na własny rachunek i będziecie mogli się sobą cieszyć.
  • 0

crazylady
Użytkownik

Postprzez n30 » 22 lut 2008, o 22:00

Kokaina napisał(a): Nie wiem czy to bd takie proste uczyć sie i pracować.

Jeśli chłopak jest ambitny dałby rade.

Co rozumiesz przez to ze rodzice twojej dziewczyny lubią Cię?
Gadałeś już z nimi na ten temat?
  • 0

n30
Użytkownik

Postprzez AnneMarie » 22 lut 2008, o 22:32

Przed Toba matura, czas wytęzonej pracy , skup sie bardziej na tym. Pewnie zalezy im zebyś przez dziewczynę,która moglaby Cie odciagać od nauki nie zaprzepascił swojej szansy dostania sie na studia.
Przeciez to tylko kilka miesiecy.Dacie rade. A podejrzewam, że pozniej otrzymasz duzo wiecej swobody.
  • 0

AnneMarie
Użytkownik

Postprzez SztoruS » 22 lut 2008, o 23:50

Masz 18 a myślisz jak gówniarz?
Chłopie gdzie bedziesz mieszkał za co żył ?
Odpowiedz bo mnie to interesuje ??